Fenix Tax - zwrot podatku z zagranicy

Pobierz dokumenty


POMOŻEMY ODZYSKAĆ CI PIENIĄDZE


Wypełnij formularz a my oddzonimy do Ciebie

Niemcy - usługi

Cena brutto
Rozliczenie podatku dochodowego z Niemiec indywidualne 400
Rozliczenie podatku dochodowego z Niemiec wspólne 500
Wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech 800
Wniosek o ekwiwalent urlopowy w Niemczech (sokabau) 350

Niemcy - usługi dla firm

Cena brutto
Rozliczenie Firmy jednoosobowej Gewerbe 750
Wniosek o zwolnienie z podatku od usług budowlanych oraz rejestracja podatkowa Firmy jednoosobowej w Niemczech (dotyczy również rejestracji do VAT) 700
Wniosek o zwolnienie z podatku od usług budowlanych oraz rejestracja podatkowa spółki w Niemczech (dotyczy również rejestracji do VAT) 900
Kontynuacja zwolnienia z podatku od usług budowlanych 400
Złożenie miesięcznej deklaracji VAT w Niemczech 600
Złożenie kwartalnej deklaracji VAT w Niemczech 750
Złożenie rocznej deklaracji VAT w Niemczech 1350
Złożenie zerowej deklaracji VAT w Niemczech 380
Wniosek o zwrot podatku od uług budowlanych 350
Ustalenie rezydencji podatkowej przed niemieckim Urzędem Skarbowym 350
Rejestracja i prowadzenie Firmy w kasie urlopowej sokabau – wyceniamy indywidualnie w zależności od ilości pracowników wycena
Prowadzenie spraw komorniczych związanych z zadłużeniem wobec niemieckiego Urzędu Skarbowego – wycena indywidualna wycena
Rozliczenie PIT
Rozliczenie podatku z Niemiec
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Sokabau - odszkodowanie dla pracowników
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Zasiłek rodzinny w Niemczech-Kindergeld
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Sokabau - Dla Firm
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Likwidacja firmy jednoosobowej w Niemczech
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Zwolnienie z podatku od usług budowlanych
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Rozliczenie podatku dla firm niemcy
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Rozliczanie podatku VAT w Niemczech
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Kadry i płace w Niemczech
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Rejestracja firmy jednoosobowej
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Zwrot podatku od usług budowlanych
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Sokabau - odszkodowanie dla pracowników
Przejdź do usługi

zwrot podatku budowlanego w Niemczech


zwrot podatku budowlanego w Niemczech

Wiele polskich firm działa na terenie Niemiec, świadcząc tam swoje usługi budowlano - remontowe. W przypadku, gdy takie usługi świadczone są na rzecz innego przedsiębiorcy, koniecznym elementem jest posiadanie Freistellungsbescheinigung, a więc zwolnienia z podatku od usług budowlanych. W przeciwnym wypadku, zleceniodawca ma obowiązek pobrania 15% z wynagrodzenia, na rzecz takiego podatku od usług budowlanych. Jak można ubiegać się o zwolnienie zapłaty z podatku? Czy w przypadku pobrania 15% kwoty, można ubiegać się o jej odzyskanie? I co istotne, dlaczego takie zadanie warto powierzyć naszej firmie?

 

Podatek budowlany w Niemczech - co to jest?

zwrot podatku budowlanego w Niemczech  

W Niemczech istnieje tak zwany podatek od usług budowlanych, który absolutnie nie jest związany z podatkiem VAT, co przez wielu przedsiębiorców tak właśnie jest mylnie traktowane. Jest on zabezpieczeniem dla niemieckiego urzędu, na wypadek zaległości podatkowych. Czym więc taki podatek budowlany jest? Jeśli firma z Polski będzie pracować w Niemczech , musi ona w pierwszej kolejności ubiegać się o zwolnienie z podatku od usług budowlanych. Co więc należy zrobić? Firma musi zarejestrować się w Niemczech, otrzymując niemiecki NIP, a więc Steuernummer. Jeśli tego nie zrobi, a zacznie pracować na terenie tego kraju, wtedy zleceniodawca ma obowiązek potrącić 15% z danej płatności, tak, aby odprowadzić ją do urzędu skarbowego na terenie Niemiec. Polska firma wystawiając fakturę, musi liczyć się wówczas z tym, iż owe 15% zostanie z niej potrącone.

 

Czy można odzyskać pieniądze z podatku?

zwrot podatku budowlanego w Niemczech  

Tak, istnieje taka możliwość. Polska firma budowlana może wystąpić o zwrot podatku. Możliwe jest to na podstawie certyfikatu rezydencji podatkowej, jaki powinien być wystawiony przez polski Urząd Skarbowy. Polska firma ma bowiem obowiązek poinformować niemiecki urząd, iż jest rezydentem podatkowym na terenie Polski. W całym tym działaniu istotne jest to, aby taka firma nie przepracowała dłużej, niż 12 miesięcy na jednej budowie, gdyż w przeciwnym wypadku zostanie ona potraktowana jako polski oddział w Niemczech. O zwrot podatku można ubiegać się do dwóch lat wstecz. Przy składaniu wniosku o zwrot podatku, niezbędne jest dołączenie między innymi kopii deklaracji którą Zleceniodawca wysłał do niemieckiego urzędu płacąc należny podatek od usług budowlanych, w której to zawarte są informacje na temat między innymi wysokości pobranego podatku. Urząd skarbowy w Niemczech rozpatruje wniosek i w przypadku spełnienia wszelkich niezbędnych obowiązków podatkowych, zwraca potrącony wcześniej przez zleceniodawcę podatek od usług budowlanych. Bardzo ważne jest także to, aby starając się o zwrot podatku, mieć na bieżąco ustaloną rezydencję podatkową wobec niemieckiego Urzędu Skarbowego za wszystkie lata, w których świadczył usługi na terenie Niemiec. W przeciwnym wypadku zwrot podatku od usług budowlanych nie będzie mógł być wypłacony.

 

Zwolnienie od płacenia podatku od usług budowlanych

zwrot podatku budowlanego w Niemczech  

Czy każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do potrącenia podatku od usług budowlanych? Tak, jeśli firma z Polski nie posiada zwolnienia od płacenia podatku od usług budowlanych, czyli Freistellungsbescheinig. Zarówno polskie, jak również i niemieckie firmy działające na terenie tego kraju zobowiązane są do pobierania podatku od podwykonawców, którzy nie są zwolnieni od jego płacenia, dlatego też tak kluczowym elementem jest załatwienie wszelkich tych formalności, zanim rozpocznie się prace budowlane na terenie Niemiec. Pierwsze zwolnienie wystawione jest zazwyczaj na okres 3 miesięcy, przedłużenie na kolejne 12 miesięcy.

Taka forma podatku działa po to, aby zapobiegać nielegalnym pracom budowlanym na terenie Niemiec. Tego typu podatek wymusza bowiem na firmach kontakt z niemieckim urzędem skarbowym, co jest równoznaczne z brakiem możliwości wykonywania pracy bez umowy.

 

Wybór FenixTax - jakość na najwyższym poziomie

zwrot podatku budowlanego w Niemczech  

Załatwienie wszelkich tych formalności, z całą pewnością nie jest zadaniem łatwym. Ogrom dokumentów niezbędnych do załatwienia sprawy, stosowna wiedza w zakresie podatku od usług budowlanych, dziesiątki wzorów i pism - to z pewnością stanowi nie lada wyzwanie dla wielu polskich przedsiębiorców. Wychodząc więc Państwu naprzeciw, nasza firma oferuje załatwienie wszelkich spraw związanych z podatkiem od usług budowlanych. Załatwienie takich rzeczy na własną rękę, bez wiedzy i stosownych konsultacji podatkowych, może przysporzyć firmie wielu problemów, dlatego chcąc załatwić tę sprawę, warto oddać ją w ręce profesjonalistów.

W naszych szeregach zasiadają specjaliści od polsko - niemieckiego prawa. Zapewniamy Państwu kompleksowe wsparcie i pomoc zarówno w samej rejestracji, jak również i załatwieniu wszelkich innych dokumentów i spraw związanych z podatkiem. Realizujemy działania dążące do zwolnienia polskich firm z płacenia podatków, jak również i ubiegania się o jego zwrot, w przypadku potrącenia przez zleceniodawcę.

Pytania i odpowiedzi