Fenix Tax - zwrot podatku z zagranicy

POMOŻEMY ODZYSKAĆ CI PIENIĄDZE


Wypełnij formularz a my oddzonimy do Ciebie

Wyślij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych

Wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech - Kindergeld


Zasiłek rodzinny w Niemczech - KindergeldPieniądze tylko na drugie i każde kolejne dziecko? Nie w tym przypadku - zasiłek rodzinny w Niemczech otrzymasz także wtedy, gdy posiadasz jednego tylko potomka. Wystarczy, że w kraju tym masz swoje miejsce zamieszkania, bądź też uzyskałeś prawo stałego pobytu. Jest to zgodne z niemiecką ustawą o podatku dochodowym, a jeśli niemieckie prawo o czymś mówi, to tak rzeczywiście jest (Ordnung muss sein).

 

Zasiłek rodzinny w Niemczech - komu przysługuje?

 

Wbrew pozorom nie tylko obywatelom niemieckim, którzy mieszkają za granicą. Mogą skorzystać z niego również osoby mieszkające w Niemczech, nawet gdy są obywatelami innych państw, a Polska nie jest tu wyjątkiem. Jako że od wielu już lat nasz kraj jest członkiem Unii Europejskiej, nasi obywatele nie muszą też posiadać zezwolenia na osiedlenie się w Niemczech.

 

Dzieci, których zasiłek dotyczy, nie muszą mieszkać z osobą pracującą na terenie Niemiec. Chociaż zasiłek rodzinny w Niemczech przysługuje na każde dziecko do momentu, w którym ukończy ono osiemnasty rok życia, to w niektórych sytuacjach może być wypłacany dłużej (nawet do ukończenia 25-go roku życia). Dotyczy to chociażby dzieci niepełnosprawnych, a także tych, które pozostają w trakcie nauki (tutaj konieczne będzie udokumentowanie, że dziecko nadal do szkoły uczęszcza). Wypłata zasiłku rodzinnego będzie też przedłużona w przypadku dzieci, które nie znalazły stałego zatrudnienia.

 

Ile wynosi zasiłek rodzinny w Niemczech?

 

Na pierwsze i drugie dziecko otrzymasz po 194 euro miesięcznie. Na trzecie - 200 euro miesięcznie. Jeśli posiadasz więcej potomstwa, na każde z nich, każdego miesiąca, otrzymasz od państwa kolejne 225 euro. Jak widzisz, mowa tu o kwotach naprawdę sporych i rezygnacja z ich otrzymania byłaby co najmniej mało rozsądna…

 

Jak otrzymać zasiłek rodzinny w Niemczech?

 

Najprościej zrobić to, korzystając z usług naszej firmy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wiemy, jak wystąpić o to świadczenie w taki sposób, by szybko osiągnąć zakładany efekt. W przypadku decyzji odmownej (co zdarza się niezwykle rzadko) wnosimy odwołanie. Nie musisz martwić się też o ewentualne pytania z niemieckiego urzędu - bierzemy to na siebie. Podobnie jak złożenie samego wniosku.

 

Prowizja? Nie pobieramy jej! To pieniądze dla Twoich dzieci, nie dla nas. Zapłacisz wyłącznie za działania, jakie my niezwłocznie podejmiemy, by one mogły otrzymać zasiłek jak najszybciej. Nie czekaj i już dziś pobierz z naszej witryny odpowiednie formularze. Wypełnij je i wyślij do nas, wraz z niezbędnymi dokumentami, które w Twoim imieniu przedstawimy w urzędzie (na Twoje życzenie mogą one zostać Ci zwrócone). Pamiętaj - im szybciej zaczniemy działać, tym szybciej zasiłek rodzinny w Niemczech zostanie Ci przyznany. Nie zwlekaj, a w razie jakichkolwiek pytań po prostu zadzwoń do nas lub napisz - rozwiejemy Twoje wątpliwości i podpowiemy najlepsze rozwiązania.

Wyślij zgłoszenie

Zadzwonimy do Ciebie

Zajmiemy się formalnościami

Otrzymasz pieniądze

Pytania i odpowiedzi


1.Kto może wnioskować o zasiłek rodzinny w Niemczech (Kindergeld) ?

2.Ile lat wstecz mogę ubiegać się o zasiłek rodzinny w Niemczech ?

3.Jaka jest wysokość zasiłku rodzinnego w Niemczech

4.Jak długo czeka się na rozpatrzenie wniosku o zasiłek rodzinny w Niemczech

5.Jakie dokumenty są wymagane przez Familienkasse do złożenia wniosku o zasiłek rodzinny ?

6.Dlaczego Familienkasse kontaktuje się z ROPS?

7.Jakie dokumenty wymagane są przez ROPS (REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ)

8.Bardzo ważna informacja dla osób składających wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech (Kindergeld)

9.Jakie warunki muszę spełniać aby być uznanym jako podatnik będący na nieograniczonym obowiązku podatkowym

10.Co zrobić jeśli niemiecki Finanzamt odmówi wydania zaświadczenie o nieograniczonym obowiązku podatkowym

Pobierz dokumenty


Nazwa dokumentu Pobierz
dokumenty wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech