Założenie firmy w Niemczech krok po kroku

Informacje

Polacy, jako obywatele Unii Europejskiej, mają prawo do swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej w każdym z krajów członkowskich. Szczególnie popularnym kierunkiem ekspansji są Niemcy, w których na założenie firmy decyduje się coraz większa liczba naszych rodaków.

Do rejestracji firmy w Niemczech nie jest konieczne wniesienie kapitału zakładowego, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że właściciel za długi i zobowiązania odpowiada całym swoim majątkiem. Z obserwacji wynika, że Polacy najchętniej decydują się na założenie firmy jednoosobowej, jednak dużym zainteresowaniem cieszą się także spółki: jawne, komandytowe oraz z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ponieważ rejestracja firm w Niemczech może przysporzyć wielu problemów, m.in. związanych z posiadaniem lokalu, meldunku oraz konta bankowego, oferujemy specjalistyczną pomoc wszystkim przyszłym przedsiębiorcom. Pomagamy zgromadzić niezbędne wnioski, sporządzamy umowy, a także sprawdzamy dokumenty pod kątem ich poprawności.

Rejestracja firmy w Niemczech – wymagane dokumenty

Aby dokonać rejestracji firmy w Niemczech (tzw. Gewerba, bez meldunku):

  • wystarczy posiadać ważny dowód osobisty,
  • nie ma obowiązku posiadania stałego meldunku na terenie Niemiec,
  • należy uzyskać zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (Gewerbeschein).

Rejestracja firmy w Niemczech nie musi przysparzać kłopotów – nasi specjaliści pomogą w załatwieniu wszelkich urzędowych formalności, doradzą i zaoferują profesjonalne rozwiązania, aby uniknąć problemów z niemieckim Urzędem Skarbowym oraz Celnym.

Osobom zainteresowanym założeniem firmy w Niemczech, zapewniamy kompleksową obsługę w języku polskim.