Fenix Tax - zwrot podatku z zagranicy

Pobierz dokumenty


Holandia - usługi

Cena brutto
Rozliczenie podatku z Holandii 400
Rozliczenie PIT
Zwrot podatku z Holandii
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Zasiłek rodzinny w Holandii
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Holandia
Przejdź do usługi
Rozliczenie PIT
Wniosek o sofinummer
Przejdź do usługi

Wniosek o zasiłek rodzinny w Holandii


Zasiłek rodzinny w Holandii

W Holandii zasiłek rodzinny należy się na każde dziecko, nie tylko na drugie i kolejne. Odpowiednikiem polskiego zasiłku jest tam świadczenie o nazwie Kinderbijslag, które wypłaca SVB (Sociale Verzekeringsbank). Możesz się o nie ubiegać, jeśli pracujesz na terenie Holandii, a Twój pracodawca odprowadza składki na  społeczne. Zasiłek otrzymasz na dziecko, które nie ukończyło 18-go roku życia.

 

Kinderbijslag - specyfika zasiłku

Zasiłek rodzinny  

Podobnie jak w Polsce, również w Holandii zasiłek rodzinny ma za zadanie zrekompensować (w pewnej części oczywiście) koszty związane z utrzymaniem i wychowaniem dzieci. Różnica polega na tym, że zasiłek holenderski uzależniony jest od wieku dziecka - kwota ulega zwiększeniu, gdy ukończy ono sześć, a następnie dwanaście lat, zatem mamy do czynienia z aż trzema różnymi stawkami Kinderbijslag. W przypadku dzieci niepełnosprawnych możesz ubiegać się o świadczenie w podwójnej wysokości. Warto również dodać, że zasiłek rodzinny w Holandii nie jest wypłacany co miesiąc, ale co kwartał.

 

Ile wynosi zasiłek rodzinny w Holandii?

Zasiłek rodzinny  

Kwoty kwartalne zasiłku rodzinnego, które obowiązują od stycznia 2019, to 219,97 euro, gdy wiek dziecka wynosi 0-5 lat, 267,10 euro dla dziecka w wieku 6-11 lat oraz 314,24 euro po ukończeniu przez dziecko 12-go roku życia. Jak widzisz, mowa tu o naprawdę sporych kwotach, o które z całą pewnością warto “zawalczyć”. Pamiętaj, że dziecko, na które pobierał będziesz zasiłek, nie musi mieszkać wraz z Tobą na terenie Holandii.

 

Zasiłek rodzinny w Holandii? Zacznijmy działać już dziś!

 

Fenix-Tax pomoże Ci w wypełnieniu wniosku o zasiłek rodzinny w Holandii. Zajmiemy się również jego wysłaniem oraz dalszą korespondencją z SVB, która dotyczyła będzie Kinderbijslag. Nasi eksperci odpowiedzą również na dodatkowe pytania urzędników, jeśli takowe się pojawią. Zrobimy wszystko, byś już niebawem otrzymał na swoje dziecko/dzieci przysługujący Ci zasiłek. Pragniemy podkreślić, że nie pobieramy za niego prowizji, bez względu na to, jakiej będzie on wysokości - to pieniądze przeznaczone wyłącznie dla Twoich dzieci. By szybko je otrzymać, pobierz z naszej witryny dokumenty, wypełni je i wyślij do nas. W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń lub wyślij nam wiadomość. Zacznijmy działać natychmiast!

 

Pytania i odpowiedzi