Zwrot podatku Niemcy

Informacje

Nowość!!! Wprowadziliśmy możliwość płatności po odzyskaniu zwrotu podatku z niemieckiego Urzędu Skarbowego. Od teraz nasi klienci którzy pracują na terenie Niemiec mają możliwośc wyboru sposobu płatności za wykonanie rozliczenia rocznego przed niemieckim Urzędem Skarbowy

opcja nr 1: płatność z góry oznacza że płacisz kwotę jednorazową przy podpisaniu z nami umowy a cały zwrot podatku otrzymujesz na swoje konto (brak dodatkowych opłat)

opcja nr 2: płatność po zwrocie płacisz nam naszą prowizję  z chwilą otrzymania przez Ciebie zwrotu podatku z niemieckiego Urzędu Skarbowego (brak opłat wstępnych)

 

Jeżeli pracujesz bądź pracowałeś/łaś na terenie Niemiec to możesz uzyskać nadpłacony przez Ciebie podatek. Możemy zastosować dla Ciebie szereg ulg podatkowych dzięki którym Twój zwrot podatku może wynieść nawet kilka tysięcy euro. Nie zwlekaj skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza zgłoszeniowego  a my zrobimy wszystko aby Twój zwrot podatku był jak najwyższy. 

 

 

 

INFO: dokumenty potrzebne do rozliczenia podatkowego możesz pobrać na naszej stronie internetowej 

Pytania i odpowiedzi

   Obowiązek rozliczenia się z podatku przed Niemieckim Urzędem Skarbowym mają osoby, które :

   1.Otrzymały wezwanie od Niemieckiego Urzędu Skarbowego .  Pismo to zawiera następujące informację : 

   -termin do kiedy należy złożyć deklarację podatkową

   -za jaki rok podatkowy należy złożyć zeznanie

   W przypadku nie złożenia deklaracji podatkowej w wyznaczonym przez Urząd terminie istnieje ryzyko nałożenia kary w wysokości 150 euro.

   2.Osoby będące w związku małżeńskim, których dochód przekracza 19.400 euro oraz osoby stanu wolnego, których dochód przekracza 10.200 euro w roku rozliczeniowym .

   3. Jeden ze współmałżonków posiada 3 klasę podatkową a drugi współmałżonek 5 i 6 klasę podatkową.

   4. Podatnik pobierał zasiłek dla bezrobotnych w kwocie przekraczającej 410 euro, zasiłki chorobowe lub zasiłek Elterngeld.

   5. Prowadzą działalność gospodarczą Gewerbe.

   6. Uzyskujemy dochody od których nie jest odprowadzony podatek np. z tytułu ubezpieczenia emerytalnego, najmu bądź dzierżawy, gdy świadczenia te przekroczyły kwotę 410 euro na miesiąc.

    

   Kwota zwrotu podatku zależy przede wszystkim od wysokości zarobków uzyskanych w Niemczech jak i w innych krajach ( w tym w Polsce). Im więcej się zarabia tym wyższe są odprowadzane zaliczki na podatek dochodowy. W poszczególnych przypadkach możemy odzyskać nawet 4000 euro zwrotu. Wysokość odprowadzonego podatku obliczamy sumując kwoty Lohnsteuer, Solidaritatszuschlag i Kirchensteuer, wykazane na karcie podatkowej ( odpowiednik polskiego PIT 11). 

   Osoba deklarująca w zeznaniu rocznym dochody z zagranicy zobowiązana jest złożyć zeznanie roczne na formularzu PIT-36, wraz z załącznikiem PIT-ZG. Dochód uzyskany w Niemczech wpisujemy w pozycję nr 8 w załączniku PIT-ZG. 

   Od dnia wydania decyzji masz tylko jeden miesiąc, ważna jest data widniejąca u góry pisma Steuerbescheid, a nie data otrzymania samej decyzji. W ciągu tego okresu Urząd musi otrzymać odwołanie, po upływie tego okresu wszelkie odwołania i zażalenia nie będą uwzględniane.

   Zwrot podatku realizowany jest w okresie od 3 do 6 miesięcy za dany rok podatkowy. Coraz częściej zdarza się że deklaracje podatkowe rozpatrywane są w ciągu 2 miesięcy.  Czas oczekiwania zależy przede wszystkim od Urzędu Skrabowego, praktycznie nie istnieje ustawowy termin, w którym Urząd musi wydać decyzję. Pracownicy delegowani przez polskich przedsiębiorców do pracy na terenie Niemiec, którzy podlegają pod niemiecki Urząd Skarbowy Oranienburg, muszą się liczyć z dłuższym okresm oczekiwania.

   Urząd przesyła zwrot podatku bezpośrednio na Twoje konto, możesz podać konto złotówkowe bądź walutowe. Jeżeli posiadasz konto w Niemczech, podczas składania deklaracji podatkowej w Naszej firmie weź z Sobą kartę bankomatową z niemieckiego Banku.

   1. Karta podatkowa czyli Lohnsteuerbescheinigung, która wystawia pracodawca.

   2. Kopia dowodu osobistego w kolorze.

   3. Potwierdzenie zameldowania w Niemczech Meldebescheining.

   4. Zaświadczenie zameldowania w Polsce.

   5. Zaświadczenie EU-EWR o dochodach uzyskanych w Polsce- wystawia polski Urząd Skarbowy.

   6. Zaświadczenie z MOPS o pobieraniu/nie pobieraniu zasiłku rodzinnego w Polsce, jeżeli stosujemy ulgi podatkowe na dziecko. Możliwość stosowania ulg podatkowych na dziecko mają osoby, które nie pobierały zasiłku rodzinnego w Niemczech.

   7. Moje podróże do Polski. W przypadku prowadzenia podwójnego gospodarstwa domowego, możemy odliczyć od podstawy opodatkowania podróże do Polski. Jeżeli zdecydujesz się rozliczyć w naszej firmie otrzymasz odpowiedni druk w którym należy ująć wszystkie odbyte podróże do Polski w roku podatkowym za który się rozliczasz. Do rozliczenia konieczne jest dołączenie paragonów za paliwo (stacje benzynowe polskie lub niemieckie ).  

   8.Zaświadcznie o zmiennych miejscach pracy Einsatzwechseltatigkeitbescheinigung.  Dotyczy najczęściej osób pracujących na budowych ciągle zmieniających miejsca pracy, takim osobom należą się diety. Zaświadczenie o zmiennych miejscach pracy wystawia pracodawca, jeżeli nie posiadasz takiego dokumentu możesz pobrać go na naszej stronie w paczce dokumentów. W przypadku gdy nie masz możliwości dostarczenia Nam takiego typu zaświadczenia przeprowadzimy z Tobą odpowiedni wywiad.

   9. Zaświadczenie o kształceniu zawodowym. Potrzebne Ci będzie jeżeli stosujesz ulgę podatkową na dziecko które przekroczyło 18 rok życia.

   10. Zaświadczenie z Banku, zwrot podatku przekazaywany jest przez niemiecki Urząd Skarbowy bezpośrednio na konto podatnika. Podczas składania deklaracji podatkowej dokonujemy rejestracji numeru konta w niemieckim Urzędzie Skarbowym, jeżeli posiadasz konto w Niemczech weź z Sobą kartę z niemieckiego Banku.

   O zwrot podatku z Niemiec można ubiegać się 4 lata wstecz

   Progi podatkowe w Niemczech

   dochód do 8004 EUR stawka podatku 0%

   dochód od 8005 EUR do 52881 EUR stawka podatku 14%

   dochód od 52882 EUR do 250730 stawka podatku 42 %

   dochód od 250731 stawka podatku 52%

Pobierz dokumenty

dokumenty rozliczenie z Niemiec płatność z góry rok 2015
dokumenty rozliczenie z Niemiec płatność po zwrocie 2015
dokumenty rozliczenie z Niemiec płatność z góry rok 2014
dokumenty rozliczenie z Niemiec płatność po zwrocie 2014
dokumenty rozliczenie z Niemiec płatność z góry rok 2013
dokumenty rozliczenie z Niemiec płatność po zwrocie 2013
dokumenty rozliczenie z Niemiec płatność z góry rok 2012
dokumenty rozliczenie z Niemiec płatność po zwrocie 2012

Zamów kalkulację zwrotu


dodaj plik do rozliczenia rocznego

Wyślij zgłoszeniewyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

Informacje

Pytania i odpowiedzi

   O zasiłek rodzinny może ubiegać się osoba która podlega nieograniczonemu obowiązku podatkowemu czyli:

   • przez okres min 183 dni posiadała legalne zatrudnienie lub własną działalność gospodarczą (Gewerbeanmeldung)  na terenie Niemiec
   • pasiada zameldowanie na terenie Niemiec
   • rozlicza się z podatków na terenie Niemiec

   Decyzja o przyznaniu zasiłku rodzinnego wydawana jest zazwyczaj od 2 do 12 miesięcy. Z uwagi na rozpatrywanie wniosku o zasiłek rodzinny dla dzieci  przebywających poza granicami Niemiec istnieje prawdopodobieństwo o wydłużeniu terminu rozpatrywania wniosku.

    O zasiłek rodzinny w Niemczech można ubiegać się 4 lata wstecz

   • wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech
   • zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę
   • zaświadczenie o nauce dziecka
   • zaświadczenie o zameldowaniu w Polsce i w Niemczech (Meldebescheinigung)
   • steuerbescheid za lata poprzednie czyli decyzje niemieckiego urzędu skarbowego o zwrocie lub dopłacie podatku dochodowego
   • zaświadczenie o składkach na ubezpieczenie odprowadzonych w Polsce
   • unijne akty małżeństwa
   • unijne akty urodzenia dziecka
   • zaświadczenie o wspólnym meldunku z dziećmi
   • kopie dowodu osobistego
   • zaświadczenie o pobieraniu zasiłku rodzinnego w innym państwie UE
   • zaświadczenie o wspólnym meldunku z dziećmi
   • kopia umowy o pracę

   W trakcie rozpatrywania zasiłku rodzinnego w Niemczech istnieje możliwość, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej poprosi o dostarczenie następujących dokumentów:

   • kopię dowodu osobistego opiekuna dziecka potwierdzoną  "za zgodność z orginałem"
   • orginał unijnego aktu urodzenia dziecka
   • orginał unijnego aktu małżeństwa lub w przypadku innego stanu cywilnego dokument potwierdzający ten stan
   • orginał zaświadczenia lub oświadczenia stwierdzającego wysokość dochodu rodziny
   • ważne zaświadczenie potwierdzające pobieranie, bądź niepobierania zasiłku rodzinnego w Polsce

    

   • na jedno dziecko 184 EUR
   • na dwoje dzieci 368 EUR
   • na troje dziecki 558 EUR
   • na każde następne dziecko + 215 EUR

Pobierz dokumenty

dokumenty zasiłek rodzinny w Niemczech

Wyślij zgłoszeniewyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

Zasiłek rodzinny

Opis zasiłku z panelu. Vestibulum magna diam, laoreet nec sem sed, posuere molestie nulla. Duis sit amet pellentesque diam. Sed gravida lacinia nulla, et condimentum tortor tincidunt placerat. Sed lobortis nec velit in efficitur. Nam interdum sit amet augue nec sodales. Vestibulum at mi lacus. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Etiam efficitur pharetra ex lobortis consectetur. Sed pretium tempor diam eget maximus. Proin mattis tempus lectus et pretium. Vivamus quis ornare felis, vitae maximus risus. Proin non feugiat ipsum, ac rutrum arcu. Aliquam et libero eu lectus commodo aliquet. Curabitur sagittis mollis porta. Morbi nec bibendum turpis. Quisque id neque aliquet, posuere quam at, convallis dui.