Zwrot podatku Niemcy

Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec?

Informacje

Niemcy to kraj, w którym w ciągu kilku ostatnich lat pracowałeś za granicą i uzyskiwałeś dochody? Chcesz ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec, aby bez konsekwencji odzyskać część zarobionych tam pieniędzy? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś.

Rozliczenie podatku z Niemiec jest jak najbardziej możliwe – średni zwrot to ok 10000zł, a pieniądze należą Ci się nawet jeśli byłeś zatrudniony przez krótki czas. Do ubiegania się o zwrot niemieckiego podatku niezbędna będzie karta podatkowa otrzymana od pracodawcy (jeśli nie posiadasz tego dokumentu, postaramy się o ich uzyskanie od Twojego pracodawcy).

Naszą specjalnością jest rzetelne rozliczanie podatku oraz dochodów z Niemiec. W imieniu klientów składamy deklaracje podatkowe, a także udzielamy dodatkowych wyjaśnień, o które ubiegają się Urzędy Skarbowe. Dzięki naszej pomocy zwrot podatku mogą uzyskać zarówno osoby zatrudnione na umowie o dzieło, stypendyści i pracownicy naukowi, jak również pra-cownicy sezonowi.

Uwaga! Rozliczenie podatku w Niemczech możesz przeprowadzić tylko do 4 lat wstecz. Po upływie tego okresu nie ma możliwości ubiegania się o zwrot.

Rozliczenie podatku w Niemczech – fachowa pomoc

 

 

Jeżeli pracujesz bądź pracowałeś/łaś na terenie Niemiec to możesz uzyskać nadpłacony przez Ciebie podatek. Możemy zastosować dla Ciebie szereg ulg podatkowych dzięki którym Twój zwrot podatku z Niemiec może wynieść nawet kilka tysięcy euro. Nie zwlekaj skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza zgłoszeniowego  a my zrobimy wszystko aby Twój zwrot podatku był jak najwyższy. 

 

INFO: dokumenty potrzebne do rozliczenia podatkowego z Niemiec możesz pobrać na naszej stronie internetowej 

Pytania i odpowiedzi

   Obowiązek rozliczenia się z podatku przed Niemieckim Urzędem Skarbowym mają osoby, które :

   1.Otrzymały wezwanie od Niemieckiego Urzędu Skarbowego .  Pismo to zawiera następujące informację : 

   -termin do kiedy należy złożyć deklarację podatkową

   -za jaki rok podatkowy należy złożyć zeznanie

   W przypadku nie złożenia deklaracji podatkowej w wyznaczonym przez Urząd terminie istnieje ryzyko nałożenia kary w wysokości 150 euro.

   2.Osoby będące w związku małżeńskim, których dochód przekracza 19.400 euro oraz osoby stanu wolnego, których dochód przekracza 10.200 euro w roku rozliczeniowym .

   3. Jeden ze współmałżonków posiada 3 klasę podatkową a drugi współmałżonek 5 i 6 klasę podatkową.

   4. Podatnik pobierał zasiłek dla bezrobotnych w kwocie przekraczającej 410 euro, zasiłki chorobowe lub zasiłek Elterngeld.

   5. Prowadzą działalność gospodarczą Gewerbe.

   6. Uzyskujemy dochody od których nie jest odprowadzony podatek np. z tytułu ubezpieczenia emerytalnego, najmu bądź dzierżawy, gdy świadczenia te przekroczyły kwotę 410 euro na miesiąc.

    

   Kwota zwrotu podatku zależy przede wszystkim od wysokości zarobków uzyskanych w Niemczech jak i w innych krajach ( w tym w Polsce). Im więcej się zarabia tym wyższe są odprowadzane zaliczki na podatek dochodowy. W poszczególnych przypadkach możemy odzyskać nawet 4000 euro zwrotu. Wysokość odprowadzonego podatku obliczamy sumując kwoty Lohnsteuer, Solidaritatszuschlag i Kirchensteuer, wykazane na karcie podatkowej ( odpowiednik polskiego PIT 11). 

   Osoba deklarująca w zeznaniu rocznym dochody z zagranicy zobowiązana jest złożyć zeznanie roczne na formularzu PIT-36, wraz z załącznikiem PIT-ZG. Dochód uzyskany w Niemczech wpisujemy w pozycję nr 8 w załączniku PIT-ZG. 

   Od dnia wydania decyzji masz tylko jeden miesiąc, ważna jest data widniejąca u góry pisma Steuerbescheid, a nie data otrzymania samej decyzji. W ciągu tego okresu Urząd musi otrzymać odwołanie, po upływie tego okresu wszelkie odwołania i zażalenia nie będą uwzględniane.

   Zwrot podatku realizowany jest w okresie od 3 do 6 miesięcy za dany rok podatkowy. Coraz częściej zdarza się że deklaracje podatkowe rozpatrywane są w ciągu 2 miesięcy.  Czas oczekiwania zależy przede wszystkim od Urzędu Skrabowego, praktycznie nie istnieje ustawowy termin, w którym Urząd musi wydać decyzję. Pracownicy delegowani przez polskich przedsiębiorców do pracy na terenie Niemiec, którzy podlegają pod niemiecki Urząd Skarbowy Oranienburg, muszą się liczyć z dłuższym okresm oczekiwania.

   Urząd przesyła zwrot podatku bezpośrednio na Twoje konto, możesz podać konto złotówkowe bądź walutowe. Jeżeli posiadasz konto w Niemczech, podczas składania deklaracji podatkowej w Naszej firmie weź z Sobą kartę bankomatową z niemieckiego Banku.

   1. Karta podatkowa czyli Lohnsteuerbescheinigung, która wystawia pracodawca.

   2. Kopia dowodu osobistego w kolorze.

   3. Potwierdzenie zameldowania w Niemczech Meldebescheining.

   4. Zaświadczenie zameldowania w Polsce.

   5. Zaświadczenie EU-EWR o dochodach uzyskanych w Polsce- wystawia polski Urząd Skarbowy.

   6. Zaświadczenie z MOPS o pobieraniu/nie pobieraniu zasiłku rodzinnego w Polsce, jeżeli stosujemy ulgi podatkowe na dziecko. Możliwość stosowania ulg podatkowych na dziecko mają osoby, które nie pobierały zasiłku rodzinnego w Niemczech.

   7. Moje podróże do Polski. W przypadku prowadzenia podwójnego gospodarstwa domowego, możemy odliczyć od podstawy opodatkowania podróże do Polski. Jeżeli zdecydujesz się rozliczyć w naszej firmie otrzymasz odpowiedni druk w którym należy ująć wszystkie odbyte podróże do Polski w roku podatkowym za który się rozliczasz. Do rozliczenia konieczne jest dołączenie paragonów za paliwo (stacje benzynowe polskie lub niemieckie ).  

   8.Zaświadcznie o zmiennych miejscach pracy Einsatzwechseltatigkeitbescheinigung.  Dotyczy najczęściej osób pracujących na budowych ciągle zmieniających miejsca pracy, takim osobom należą się diety. Zaświadczenie o zmiennych miejscach pracy wystawia pracodawca, jeżeli nie posiadasz takiego dokumentu możesz pobrać go na naszej stronie w paczce dokumentów. W przypadku gdy nie masz możliwości dostarczenia Nam takiego typu zaświadczenia przeprowadzimy z Tobą odpowiedni wywiad.

   9. Zaświadczenie o kształceniu zawodowym. Potrzebne Ci będzie jeżeli stosujesz ulgę podatkową na dziecko które przekroczyło 18 rok życia.

   10. Zaświadczenie z Banku, zwrot podatku przekazaywany jest przez niemiecki Urząd Skarbowy bezpośrednio na konto podatnika. Podczas składania deklaracji podatkowej dokonujemy rejestracji numeru konta w niemieckim Urzędzie Skarbowym, jeżeli posiadasz konto w Niemczech weź z Sobą kartę z niemieckiego Banku.

   O zwrot podatku z Niemiec można ubiegać się 4 lata wstecz

   Progi podatkowe w Niemczech

   dochód do 8004 EUR stawka podatku 0%

   dochód od 8005 EUR do 52881 EUR stawka podatku 14%

   dochód od 52882 EUR do 250730 stawka podatku 42 %

   dochód od 250731 stawka podatku 52%

Pobierz dokumenty

dokumenty rozliczenie podatku z Niemiec

Zamów kalkulację zwrotu


dodaj plik do rozliczenia rocznego

Wyślij zgłoszeniewyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

Informacje

Warunkiem ubiegania się o zasiłek rodzinny w Niemczech jest uzyskanie statusu podatnika z niegraniczonym obowiązkiem podatkowym. Oznacza to że o zasiłek rodzinny może sie ubiegać każda osoba która legalnie przepracowała przez 183 dni na terenie Niemiec. Fakt ten można udokumentowac na podstawie rozliczeń rocznych lub miesięcznych pasków wypłat. W poszczególnych przypadkach Familienkasse może zarządać od wnioskodawcy potwierdzenia z właściwego niemieckiego Urzędu Skarbowego że wnioskodawca posiada status podatnika o nieograniczonym obowiązku podatkowym.

Posiadamy szeroką wiedzę na temat zasiłków rodzinnych co pozwala uzyskać klientom należny zasiłek rodzinny w najkrótszym możliwym okresie czasu za przystępną cenę. 

 

Pytania i odpowiedzi

   O zasiłek rodzinny może ubiegać się osoba która podlega nieograniczonemu obowiązku podatkowemu czyli:

   • przez okres min 183 dni posiadała legalne zatrudnienie lub własną działalność gospodarczą (Gewerbeanmeldung)  na terenie Niemiec
   • pasiada zameldowanie na terenie Niemiec
   • rozlicza się z podatków na terenie Niemiec

   Decyzja o przyznaniu zasiłku rodzinnego wydawana jest zazwyczaj od 2 do 12 miesięcy. Z uwagi na rozpatrywanie wniosku o zasiłek rodzinny dla dzieci  przebywających poza granicami Niemiec istnieje prawdopodobieństwo o wydłużeniu terminu rozpatrywania wniosku.

    O zasiłek rodzinny w Niemczech można ubiegać się 4 lata wstecz

   • wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech
   • zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę
   • zaświadczenie o nauce dziecka
   • zaświadczenie o zameldowaniu w Polsce i w Niemczech (Meldebescheinigung)
   • steuerbescheid za lata poprzednie czyli decyzje niemieckiego urzędu skarbowego o zwrocie lub dopłacie podatku dochodowego
   • zaświadczenie o składkach na ubezpieczenie odprowadzonych w Polsce
   • unijne akty małżeństwa
   • unijne akty urodzenia dziecka
   • zaświadczenie o wspólnym meldunku z dziećmi
   • kopie dowodu osobistego
   • zaświadczenie o pobieraniu zasiłku rodzinnego w innym państwie UE
   • zaświadczenie o wspólnym meldunku z dziećmi
   • kopia umowy o pracę

   W trakcie rozpatrywania zasiłku rodzinnego w Niemczech istnieje możliwość, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej poprosi o dostarczenie następujących dokumentów:

   • kopię dowodu osobistego opiekuna dziecka potwierdzoną  "za zgodność z orginałem"
   • orginał unijnego aktu urodzenia dziecka
   • orginał unijnego aktu małżeństwa lub w przypadku innego stanu cywilnego dokument potwierdzający ten stan
   • orginał zaświadczenia lub oświadczenia stwierdzającego wysokość dochodu rodziny
   • ważne zaświadczenie potwierdzające pobieranie, bądź niepobierania zasiłku rodzinnego w Polsce

    

   • na jedno dziecko 184 EUR
   • na dwoje dzieci 368 EUR
   • na troje dziecki 558 EUR
   • na każde następne dziecko + 215 EUR

Pobierz dokumenty

dokumenty wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech

Wyślij zgłoszeniewyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

Zasiłek rodzinny

Opis zasiłku z panelu. Vestibulum magna diam, laoreet nec sem sed, posuere molestie nulla. Duis sit amet pellentesque diam. Sed gravida lacinia nulla, et condimentum tortor tincidunt placerat. Sed lobortis nec velit in efficitur. Nam interdum sit amet augue nec sodales. Vestibulum at mi lacus. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Etiam efficitur pharetra ex lobortis consectetur. Sed pretium tempor diam eget maximus. Proin mattis tempus lectus et pretium. Vivamus quis ornare felis, vitae maximus risus. Proin non feugiat ipsum, ac rutrum arcu. Aliquam et libero eu lectus commodo aliquet. Curabitur sagittis mollis porta. Morbi nec bibendum turpis. Quisque id neque aliquet, posuere quam at, convallis dui.